16.10.2018
16.10.2018

Селекция за фестивал „Михаил Лакатник” 2017

  1. Драматично куклен театър „К. Величков” – Пазарджик

 “ХЕНЗЕЛ И ГРЕТЕЛ“ по Братя Грим

Режисьор – Владислава Джамбазова

Сценография и кукли –  Ива Гикова и Ивайло Николов

Музика – Владимир Джамбазов

В ролите: Ралица Стоянова, Константин Костадинов, Чавдар Бозаджиев.

 

2 Театър 199 „Валентин Стойчев

„ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА” по Шарл Перо, от Мила Коларова.

Режисьор – Румен Гаванозов

Сценография Станислава Кръстева, Димитър Димитров, Владимир Василев.

Музика Владо Ковачев.

В ролите Мила Коларова, Петър Гайдаров.

 

  1. Театър „Ателие 313” – София

 „КЛОУНЪТ И НЕГОВИТЕ ДЕЦА” сценарий Петър Пашов и Жени Пашова.

Режисура – Петър Пашов и Жени Пашова

Сценография – Димитър Димитров и Петя Димитрова

В ролите: Росица Спасова и Георги Спасов.

 

  1. Държавен куклен театър – Търговище

 „МАЛКАТА БАБА ЯГА” от Отфрид Пройслер, драматизация – Емилия Маленова

Режисьор – Моника Угренова

Сценограф – Наталия Гочева

Музика – Ценко Минкин

В ролите: Милен Алексиев, Димитър Караиванов, Борислав Терзийски.

 

  1. Столичен куклен театър

 „МОМЧЕ И ВЯТЪР” по българска народна приказка, драматизация Петър Пашов.
РежисьорПетър Пашов
Сценография – Енчо Аврамов
Композитор – Петко Манчев

В ролите: Ана-Мария Лалова, Ваня Камянска, Стефан Димитров, Стоян Дойчев.

 

  1. Драматично куклен театър – Хасково

„НЕОБИКНОВЕНАТА ПРИНЦЕСА” по Криста Бендова

Режисьор – Ева Кьосовска

Сценография и кукли – Крум Крумов

Музика – Пламен Мирчев – Мирона

В ролите Изабела Иванова, Димитър Атанасов, Петър Влайков.

 

  1. Държавен куклен театър – Ямбол

„ПАЛЕЧКА” по Ханс Кр. Андерсен, драматизация: Рада Москова

Режисьор – Бисерка Колевска

Сценография и кукли – Свила Величкова

Музикално оформление – Николай Захариев

В ролите: Цветелина Николова, Ангелина Русева, Никол Султанова, Златко Василев, Тихомир Трифонов.

 

  1. Държавен куклен театър – Бургас

 „ПРИНЦЕСА БУМ ТРЯС” от Здрава Каменова

 Режисьор – Ивет Лазарова

Сценограф – Наталия Гочева

Музика – Михаил Шишков

В ролите: Александра Грънчарова, Ася Симеонова, Женя Георгиева, Алекс Анмахян, Диян Русев, Делян Кьосев, Ивайло Енев.

 

9. Държавен куклен театър – Сливен

 „ОГНИВОТО ” – по Х.Кр.Андерсен

Драматизация – Юрий Дачев

Постановка – Бисерка Колевска

Сценография и кукли  – Свила Величкова

Музика – Петър Цанков

В ролите: Ангелина Русева, Борис Георгиев, Евгения Ангелова, Петромил Денев

 

  1. Драматично куклен театър – Враца

„УМНИЯТ, ХРАБЪР ШИВАЧ” по мотиви от приказки на братя Грим, драматизация Светлозар Гагов

Режисьор –  Светлозар Гагов

Сценография и кукли – Деляна Първанова

Музикално оформление Светлозар Гагов.

В ролите: Юлия Колова, Анатоли Бенкин, Борислав Сарафов, Калин Костадинов.

 

11. Куклен театър „Георги Митев”-Ямбол

„ПО ЗАПОВЕД НА ЩУКАТА” – драматизация Теодора Попова

Режисьор – Теодора Попова

Сценография – Диана Узунова

Музика- Гергана Василева

В ролите: Жулиета Николаева, Димитър Димитров, Никол Иванова, Златко Василев

Селекционер Веселина Гюлева